وبلاگ راکسین

فریم ورک لاراول چیست و چرا

سه شنبه 24 مهر 1397

داستان از آن جایی شروع شد که در بین فریم ورک های (فریم ورک یا چارچوب یک ساختاری است که در آن مجموعه ای از سورس کدها جمع آوری شده تا از دوباره نوشتن جلوگیری کند و به توسعه نرم افزار تحت وب ، سرعت بیشتری بدهد) تحت وب و زبان برنامه نویسی PHP یا پیش پردازنده ابرمتن یک چارچوب مطمئن و حرفه ای ، خالی بود.

هویت بصری چیست و چه نقشی برای برند ایفا می کند؟

پنجشنبه 19 مهر 1397

یکی ازواژه هایی که این روزها در زمینه تجارت و توسعه کسب و کار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، هویت بصری  است. اما سوالی که ذهن مردم را درگیر خود کرده معنی و مفهوم هویت بصری است. برای مشخص شدن مفهوم، اهمیت و کاربرد هویت بصری، ابتدا باید درک درستی از برند و لوگو داشته باشیم که بتوانیم مفهوم هویت بصری را درک کنیم.

رابطه بین پرسونای مخاطب با تجربه کاربری

سه شنبه 17 مهر 1397

پرسونای مشتری (User Persona) را در واقع می توان یک آرشیو از اطلاعات جمع آوری شده با توجه به انتظارات، نیازها، اهداف و الگوهای رفتاری کاربر در نظر گرفت. به طور خلاصه، محصول طراحی شده باید به طور دقیق برای مخاطب، مشتری، کاربر یا هر عنوان دیگر طراحی شده باشد.

معنی و مفهوم رنگ ها در طراحی

پنجشنبه 12 مهر 1397

تئوری رنگ، جنبه‌های مختلفی دارد، اما به طور خیلی خلاصه به تعامل بین رنگ‌ها در طراحی از طریق استفاده از رنگ‌های مکمل، کنتراست و درخشش گفته می‌شود که در ادامه به بررسی این سه مورد می پردازیم.

تاثیر رابط کاربری جذاب بر تجربه کاربری

یکشنبه 8 مهر 1397

طراحی بصری، تاثیر زیادی بر تجربه کلی به دست آمده از کاربردپذیری یک محصول دارد. این موضوع شاید در نگاه اول درست نباشد که طراحی بصری می تواند مهم تر از کاربردپذیری و تجربه کاربری تلقی شود، زیرا طراحی بصری بخشی از تجربه کاربری را شامل می شود. اکثر مردم، به چیزهایی جذب می شوند که از لحاظ زیباشناسی لذت بخش باشد.

مهم ترین عوامل موفقیت یک استارتاپ

شنبه 31 شهریور 1397

استارتاپ ها پر از شور و هیجان هستند ولی از سوی دیگر پر از ریسک و استرس نیز هستند. گاهی اوقات ایده های بزرگی به وجود می آیند که در مرحله اجرا با شکست روبرو می شوند، در مقابل ایده هایی هم وجود دارند که با وجود اینکه کوچک و در مراحل ابتدایی بی معنی هستند به موفقیت بزرگ و چشم گیری می رسند.